Rodzaje kartonów na wymiar

Kartony i opakowania na wina

Polacy piją coraz więcej wina. Od ładnych kilku lat to właśnie wino jest tym napojem alkoholowym, którego spożycie rośnie najszybciej rok do roku. W Polsce przybywa sklepów specjalizujących się w sprzedaży wina, działa coraz więcej importerów wina, a pojawiają się też coraz to nowsze rodzime winnice. Poza tym, coraz większy jest asortyment win w sklepach spożywczych, sklepach monopolowych czy marketach i dyskontach. Polacy coraz częściej traktują picie wina tak, jak mieszkańcy krajów, gdzie jest to napój narodowy, czyli na przykład państw na południu Europy, gdzie wino pije się do posiłków czy jako napój orzeźwiający w chwili relaksu.

Wraz z rozwojem rynku wina zwiększa się też oferta urządzeń i gadżetów, które są niezbędne lub przydatne dla osób kupujących i pijących wino. Poza wszelkiego rodzaju kieliszkami, otwieraczami, półkami i stojakami na wino, na ryku pojawia się coraz więcej opakowań na wina. Bardzo często zdarza się bowiem, że butelka nie jest jedynym opakowaniem, w jakim transportuje się wino. Opakowania na wina przydają się zarówno producentom, dystrybutorom, sprzedawcom, jak również klientom.

Opakowania na wina przydatne dla klientów

Wino jest nie tylko pełnym zalet trunkiem, ale również świetnie nadaje się na prezent. Podarunek w postaci butelki wina nadaje się liczne okazje, od bardzo prozaicznych, po formalne. Polacy coraz częściej wybierają jako prezent butelkę wina, gdy idą w gości. Wino pasuje kupuje się też na imprezy typu grill, imieniny, urodziny czy inne. Choć wiele win ma świetnie wyglądające butelki, to opakowania na wina są przy wielu okazjach bardzo przydatne. Pozwalają nie tylko łatwiej przenosić wino, ale przede wszystkim są ozdobą. Mogą być wykonane z rozmaitych materiałów, choć najczęściej są zrobione z kartonu. W opakowanie na wino można włożyć od jednej do kilku butelek. Wino w gustownym opakowaniu na pewno będzie świetnym prezentem.

Kartony na wina niezbędne dla biznesu winiarskiego

Sprzedawcy i dystrybutorzy wina nie mogą obejść się bez różnego rodzaju opakowań zbiorczych. Z jednej strony kartony na wina ułatwiają transport butelek, a z drugiej chronią je przed potłuczeniem. Wina, szczególnie te ekskluzywne, potrafią wiele kosztować i stłuczenie butelki może być bardzo kosztowne. Ponadto, wielu klientów kupuje na raz większe ilości trunku i też często przydają się do tego zbiorcze kartony na wina mieszczące na przykład cztery czy sześc. butelek. Tego typu kartony są najczęściej wyposażone w rączki i uchwyty i są idealne do tego, aby bezpiecznie przetransportować więcej niż jedną butelkę wina.