Rodzaje kartonów na wymiar

Kartony na wymiar

Kartony na wymiar

Kartony na wymiar to stosunkowo istotna sprawa dla przedsiębiorców oferujących towar o nietypowych kształtach. Właśnie od tego zależy, czy należycie zadbamy o bezpieczeństwo w trakcie transportu. Jest to na tyle ważne, że dzięki specjalnie dobranemu kartonowi możemy być spokojni w przypadku jakichkolwiek wysyłek do klienta.

Najpewniej nie raz zdarzyło Ci się, otrzymać konkretną rzecz w fatalnym stanie. Właśnie wtedy, najwięcej z nas narzeka na osoby, które dostarczają paczkę twierdząc, że jest to ich wina. Muszę Was zasmucić drodzy czytelnicy, gdyż to bezpośrednio nie zależy od osób roznoszących i rozwożących paczki. Największe znaczenie ma tutaj fakt, że źle dobrane opakowanie powoduje, iż dana paczka może ulec zniszczeniu. Aby temu zapobiec i mieć spokojną głowę, wybierz karton na wymiar, by żadna z takich sytuacji się Tobie nie przydarzyła!

Kartony na wymiar – różne rodzaje

Dobranie kartonu idealnie pod wysyłany produkt, wbrew pozorom nie jest łatwą sprawą. Czasami podanie zwykłych rozmiarów, nie wystarczy, by odpowiednio dobrać wymiar kartonu do przesyłki. Co jest wówczas takie istotne? Z pewnością to, iż kartonów na wymiar istnieje kilka rodzajów – głównymi z nich są kartony fasonowe i klapowe.

W przypadku tych pierwszych, największym ich plusem jest to, iż są specjalnie dostosowywane do danego towaru. Z takim rodzajem kartonów na wymiar spotykasz się na co dzień! Kiedy? Chociażby w sklepie, gdzie może już zauważyłeś, a jeżeli nie to z pewnością zauważysz – ułożone są w nich przykładowo jogurty, kubki czy nawet znicze.

Dzięki temu, bardzo dobrze “trzymają” daną rzecz, nawet gdy posiadasz znaczną ilość towaru. Możesz być wówczas pewien, że pozostaną one na swoim miejscu. Dodatkowym atutem jest jeszcze fakt, że fasonowe kartony na wymiar są gładsze, niżeli zwykłe kartony klapowe.

Klapowe kartony na wymiar, to jedne z najbardziej tradycyjnych rodzajów kartonów tekturowych. Czym się charakteryzują? Najpewniej tym, że dzięki dwóm klapom zamykane są równomiernie, wręcz obustronnie. Jest to również najprostszy rodzaj kartonów na wymiar!

Najczęściej jest on używany w przypadku sklepów internetowych, jak również w przeprowadzkach – ponieważ jest to najtańsza opcją! Jedyne co jest potrzebne do poprawnego wysłania paczki w klapowym kartonie na wymiar jest taśma – nic prostszego, nieprawdaż?

Materiały kartonów na wymiar

Kartony na wymiar dzięki najlepszej jakości tektur są bardzo wytrzymałe. Możesz zapakować w nie naprawdę wartościowe rzeczy, którym podczas transportu nic się nie przydarzy! W zależności od potrzeby, możesz wypełnić karton na wymiar odpowiednimi warstwami tektur, by być w 100% spokojny o przesyłany w nich towar.

Wszystko zależy od Ciebie! Nie czekaj ani chwili dłużej, dopasuj wymiar kartonu specjalnie pod swoje wymagania!